728 x 90

۲۳ خرداد ۸۶ ـ انفجار مجدد در مراقد مطهر ائمه در سامرا

۲۳ خرداد ۸۶ ـ انفجار مجدد در مراقد مطهر ائمه در سامرا
۲۳ خرداد ۸۶ ـ انفجار مجدد در مراقد مطهر ائمه در سامرا

صبح روز ۲۳ خرداد ۱۳۸۶ براثر دو انفجار جنایتکارانه و تروریستی، مناره‌های مراقد مطهر سامرا منفجر شد و موجی از خشم و انزجار را در میان مردم برانگیخت. به گزارش تلویزیون الجزیره این انفجارها در حالی صورت گرفت که از آوریل سال ۲۰۰۶ پس از انفجار این مراقد، منطقه تحت حفاظت کامل نیروهای ویژه وزارت کشور بوده است. تمام مغازه‌های اطراف حرم به کلی بسته بوده و هیچ‌کس امکان ورود به این منطقه را نداشته است.

 

جنایت هولناک تروریستی انفجار مراقد مطهر ائمه در سامرا که درخدمت اهداف تفرقه اندازانه فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران است، با موجی از انزجار و محکومیت از سوی نیروهای ملی و مردمی عراق و جامعه جهانی روبرو شده است. جبهه توافق عراق انفجار تروریستی در سامرا را قویاً محکوم نمود و اعلام کرد این اقدام جنایتکارانه که دست های خارجی در آن پیداست، در شرایطی به وقوع پیوست که حفاظت مراقد در دست نیروهای پلیس و وزارت کشور عراق بود. حزب اسلامی عراق انفجار سامرا را محکوم کرد و طرف های اجیرشده از سوی اطلاعات کشورهای منطقه یی را متهم کرد که در پشت این انفجار قرار دارد. جنبش حماس عراق طی بیانیه یی اعلام کرد انفجار مراقد مطهر ائمه در سامرا در خدمت رژیم ایران است. هدف ازآن شعله ور کردن فتنه مذهبی بین مردم عراق و طولانی کردن عمر دولت ضعیف و نزار نوری المالکی است. دکتر عبدالکریم السامرایی نماینده پارلمان عراق به تلویزیون بغدادیه گفت: طرح و برنامه های خارجی و منطقه ای وجود دارد که تلاش می کنند عراق را به هرج و مرج بکشانند ما تلاش خواهیم کرد که این فرصت را به دشمنان ندهیم».

 

پیام خانم مریم رجوی در محکومیت انفجار مجدد مراقد مطهر ائمه 

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت، فاجعه انفجار مجدد در مراقد مطهر ائمه در سامرا را به شدت محکوم کرد وگفت: بمب گذاری و انفجار دوباره در حرم مطهر سامرا که مرقد شریف امام علی‌النقی ، امام حسن‌عسکری ، نرکس خاتون مادر مکرمه امام زمان و حکمیه خاتون دختر بزرگوار امام جواد علیهم السلام است، باردیگرقلوب تمامی مسلمانان و به خصوص مردم عراق وایران را جریحه دار کرد. این جنایت هولناک تروریستی تنها درخدمت اهداف تفرقه اندازانه فاشیسم مذهبی حاکم برایران است که با دجالیت از اسلام دم می زند، ولی الدالخصام و بدترین دشمن اسلام ومسلمانان و دشمن مسلم بشریت و فعالترین حامی تروریسم درجهان است. رژیم پلیدی که در این ایام در تنگنای طرد و انزوای منطقه یی و بین المللی و درمعرض خشم و خروش مردم به جان آمده ایران و نفرت فزاینده مردم عراق قرارگرفته است، و برون رفت خود را مثل همیشه در این گونه جنایتها و تجاوزات شنیع به حرمت های بشری و دینی می یابد. رژیم پلیدی که در ایران نیز به کرات به همین روش ها متوسل شده و از انفجار و هتک حرمت ضریح مطهرحضرت رضا علیه السلام وکشتار زائران حرم مقدس رضوی و قتل روحانیان شریف مسیحی و تخریب مساجد اهل سنت، ابا نکرده است . جنایتهایی که مهره های سپاه پاسداران و اطلاعات رژیم ، بعدا خود به ارتکاب آنها توسط دستگاه اطلاعاتی وتروریستی رژیم اعتراف کردند. رئیس جمهور برگزیده مقاومت افزود: بعد از اولین انفجار جنایتکارانه در مراقدمطهرسامرا ، همه مدافعان صلح وآزادی و دموکراسی با هرعقیده ومرام ازآن جریحه دارشدند و نفرت وانزجار خود را اعلام کردند، اما این فاشیسم مذهبی حاکم برایران بود که در اطلاعیه های «ستاد مرکزی حزب الله» در بیت الفساد خامنه ای دست پنهان خود را در به‌کارگیری این تروریسم وحشی به منظور تهدید وارعاب و سلطه برعراق برملا کرد و اکنون نیز این رژیم ضدایرانی و وضداسلامی وضدانسانی است که درتنگنای منفوریت داخلی و تحریم وطرد بین المللی، به تهدیدات وقیحانه تروریستی و این گونه جنایتهای هولناک روی آورده است. خانم رجوی با تسلیت به همه مسلمانان ، به ویژه مردم عراق و ایران، تأکید کرد : حکومت آخوندی از جنایتها ودجالگریهای رسوای خود برای بلعیدن عراق به ضرب ترور وکشتار سودی نخواهد برد . مردم شریف عراق نیات شوم این رژیم پلید را شناخته اند و دربیانیه تاریخی خود، «رژیم ایران (را)مانع استقرار امنیت و ثبات و دموکراسی در عراق و تهدید مبرم تمامیت و آزادی» عراق دانسته و تأکید کرده اند که «راه‌حل و چشم‌انداز امیدبخش خنثی‌سازی این تهدیدها از خلع ید رژیم ایران در صحنه عراق می گذرد».

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9cbc8e44-6899-434f-a303-0a200dbb621c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات