728 x 90

به یاد مجاهد قهرمان شهید علی اکبر قربانی

مجاهد قهرمان علی اکبر قربانی
مجاهد قهرمان علی اکبر قربانی

علی ‌اکبر قربانی، قربانی صدور تروریسم رژیم ولایت‌فقیه در ترکیه

مجاهد قهرمان علی ‌اکبر قربانی در استانبول ربوده می‌شود، شکنجه می‌شود و شهید می‌گردد
مجاهد شهید علی اکبر قربانی در ساعت ۴۰:۱۱دقیقه روز 14مرداد 1371 در محله شیشلی استانبول زمانی که می‌خواست سوار اتومبیلش شود، ربوده شد. دو نفر ترک با لباس پلیس به او مراجعه کرده و با نشان‌دادن کارت شناسایی پلیس از وی می‌خواهند که برای پاسخ به چند سؤال با آنها به ادارهٴ پلیس برود. علی اکبر قربانی که به آنها شک کرده بود شروع به سؤال کردن از آنها می‌کند که آنها به او تهاجم کرده و با استفاده از مواد بیهوش کننده او را بیهوش کرده و با خود می‌برند. این تروریستها علی اکبر قربانی را به خانه‌یی در قسمت آسیایی استانبول منتقل می‌کنند که در آنجا 5 شکنجه‌گر وزارت اطلاعات رژیم ایران بازجویی و شکنجه او را شروع می‌کنند.

بمب‌گذاری خودروهای مجاهدین یک روز بعد، ۱۵خرداد ۱۳۷۱

تروریستهای صادراتی رژیم آخوندی، دو خودرو مجاهدین را در استانبول بمب‌گذاری کردند، اما مجاهدین قبل از سوار شدن متوجه بمبهای دشمن شدند و پلیس آنها را خنثی کرد. کارشناس پلیس قدرت تخریبی هر یک از آنها را معادل 50 کیلو تی.ان.تی ارزیابی نمود. تحقیقات بعدی نشان داد که مواد انفجاری از نوع C4 بوده و از طریق بسته‌های دیپلوماتیک از تهران به استانبول منتقل شده است.

ربودن علی اکبر قربانی در استانبول، طرح مشترک وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس

ربودن مجاهد قهرمان علی اکبر قربانی و بمب‌گذاری خودروهای مجاهدین، عملیات مشترک وزارت اطلاعات و نیروی قدس سپاه پاسداران بود که آنزمان موسوم بود به سپاه 5000 نیروی قدس. تصمیم آن در شورای عالی امنیت ملی رژیم به‌ریاست علی اکبر هاشمی رفسنجانی و با تصویب سیدعلی خامنه‌ای، ولی‌فقیه ارتجاع، در سال 1370 گرفته شده بود.
فرماندهی وقت سپاه 5000 نیروی قدس ‏مزدوری به نام حاج منصور بود که تحت فرماندهی معاونت عملیات سپاه قدس حسین مصلح عمل می‌کرد. سپاه 5000 نیروی تروریستی قدس، مزدوران ترک وابسته به نیروی قدس و امکانات محلی آنها را برای اجرای این سلسله عملیات تروریستی در اختیار وزارت اطلاعات قرار داد. این مزدوران ترک تحت فرماندهی پاسدار محمد طاهریان از سپاه 5000قدس قرار داشتند. به دستور علی اکبر ولایتی (وزیر خارجه وقت رژیم و مشاور فعلی سیدعلی خامنه‌ای) محمدرضا باقری سفیر رژیم در آنکارا در 14خرداد 1371 در کنسولگری رژیم در استانبول مستقر شد که عملیات تروریستی را هماهنگ کند. در روز شنبه 16 خرداد 1371 جلسه شورای عالی امنیت با حضور خامنه‌ای تشکیل شد. از طرف وزارت اطلاعات فلاحیان و آخوند پورمحمدی قائم‌مقام او در این جلسه شرکت داشتند. در این جلسه به‌خاطر مخاطرات انتقال علی اکبر قربانی به ایران و با توجه به تجربه ناموفق انتقال مجتهد‌زاده تصمیم گرفته شد علی اکبر قربانی در ترکیه تحت بازجویی و شکنجه قرار گیرد و پس از تخلیه اطلاعات به‌شهادت برسد.

اعتراف قاتل علی اکبر قربانی به ربودن وی

چاغرچی در سال 1371 طی اظهاراتی که در مطبوعات ترکیه منتشر شد، اعتراف کرده بود که علی اکبر قربانی را ربوده و در یک خانه امن به مأموران وزارت اطلاعات تحویل داده است و آنها وی را مثله کرده بودند. او صدای علی اکبر قربانی را تا چند روز از زیر زمین خانه می‌شنیده و سپس جسد او را برای دفن تحویل می‌گیرد. این موضوع بحران شدیدی را میان ترکیه و رژیم آخوندی دامن زد و دولت ترکیه خواستار اخراج 4دیپلومات تروریست رژیم از این کشور شده بود. قریب 7ماه بعد از ربوده شدن علی اکبر قربانی و در دیماه همان سال با دستگیری گروهی از تروریستهای وابسته به رژیم در ترکیه، محل اختفای جسد او کشف شد. همه شواهد و اظهارات پزشکی قانونی گواه این بود که علی اکبر قربانی روزهای متمادی تحت وحشیانه‌ترین شکنجه‌ها قرار داشته است. اما علی اکبر قربانی قهرمانانه مقاومت می‌کند و کمترین اطلاعاتی به دشمن نمی‌دهد.

علی اکبر قربانی زیر شکنجه به‌شهادت می‌رسد

دژخیمان درمانده و مأیوس او را زیر شکنجه به‌شهادت می‌رسانند. شکنجه‌گران او را مثله کرده و بسیاری از اجزای بدن او را بریده بودند. متعاقباً عوامل وزارت اطلاعات به کمک مزدوران ترک خود جسد را به حومه استانبول در اطراف شهر ساحلی ”جینارجیک“ منتقل نموده و در زمین بایری در اراضی جنگلی محله حسن‌با در قبر کم عمقی دفن کردند. ”عصمت سزگین“ وزیر کشور ترکیه بعد از دستگیری تروریستها در مصاحبه‌یی در 15 بهمن 1371 گفت: بازجویی از علی اکبر قربانی 10روز طول کشیده و توسط 2نفر ایرانی انجام شده بود.
وی در همین روز فاش ساخت: یک سلاح 5MP که در سال 1977 از طرف آلمان فدرال به پلیس مخفی شاه فروخته شده بود، در خانه تیمی تروریستها کشف شده است.
به‌نوشته روزنامه حریت ترکیه به‌دنبال کشف جسد علی اکبر قربانی پلیس اعلام کرد: «جسد علائمی از شکنجه‌های شدید اعمال شده قبل از مرگ را داشت ناخنهایش را کشیده بودند آلت تناسلی‌اش بریده شده بود و با طناب او را خفه کرده بودند».

علی اکبر قربانی و نقش آخوند علی اکبریان در ربودن او

آخوند جنایتکار علی اکبریان معاونت خارجی وزارت اطلاعات و پاسدار حسین مصلح معاونت عملیات نیروی قدس طراحی و اجرای این عملیات را به عهده داشتند. واحد ضربت معاونت خارجی وزارت اطلاعات به‌ریاست علی اکبریان (معروف به اکبری) مسئولیت عملیات تروریستی ربودن، شکنجه و به‌شهادت رساندن مجاهد شهید علی اکبر قربانی را در ترکیه به عهده داشت. مرحله شناسایی با واحد اطلاعات معاونت خارجی بود. فرمانده تیم شناسایی، تروریستی به نام «رهجو» بود که از 4ماه قبل از ربودن علی اکبر قربانی در استانبول مستقر شده بود.

عامل اصلی شهادت علی اکبر قربانی، آخوند علی اکبریان

اکبریان از باند آخوندهای جنایتکار مدرسه حقانی قم است. وی معاون خارجی وزارت اطلاعات در زمان فلاحیان و از همکاران سعید امامی در ترورهای خارج کشور و قتلهای سیاسی در داخل بود. در مدت وزارت دری نجف‌آبادی، وی معاون مطبوعاتی و روابط عمومی وزارت اطلاعات بود و در زمان یونسی به معاونت خارجی وزارت اطلاعات منصوب گردید.
در جریان قتلهای زنجیره‌یی اکبریان دوبار دستگیر شد. ابتدا در شهریور 1377 در زمان وزارت دری نجف‌آبادی بازداشت شد ولی او را آزاد کردند. در زمان یونسی بعد از دستگیری اکبر خوشکوش و افشای ترورهای خارج کشور مجدداً دستگیر شد و نقش او در قتلهای زنجیره‌یی و ترورهای خارج از کشور مطرح شد اما سردمداران رژیم در وحشت از افشای جنایات رژیم در خارج از کشور، به سرعت او را آزاد کردند. وی از پاییز سال 1380 قائم‌مقام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی شد.

ماجرای ترور شهید علی اکبر قربانی از زبان تروریست ترک

یکی از مزدوران ترک رژیم به نام علی شکر که در بهمن 1371 دستگیر شد تصریح می‌کند: «… بعد از قتل ”چتین‌امچ“ روزنامه‌نگار از روزنامه حریت که در آن عملیات نقش دیدبانی را داشتم به تهران فرار کردم. مدتی در پادگانی بین تهران و قم تحت آموزش بودم و سپس با پاسپورت دیپلوماتیک به ترکیه بازگشتم. این بار مأموریت مراقبت و دیدبانی بر روی علی اکبر قربانی به عهده‌ام قرار گرفت. در مرحله انجام عملیات دو نفر با نامهای مستعار ”مسعود“ و ”عارف“ در حالی که لباس پلیسهای ترکیه را بر تن داشتند با یک مینی‌بوس سرقت شده علی اکبر قربانی را در حوالی ظهر 14خرداد 1371 از محله شیشلی در استانبول ربوده و به یک ویلای کرایه‌یی مدرن و گرانقیمت در 5کیلومتری شهر ”یالووا“ در مسیر شهر ”کارامورسل“ پشت شهرک ”پنار“ آوردیم. 5نفر ایرانی برای بازجویی آنجا بودند که علی اکبر قربانی را تحویل گرفتند. سپس علی اکبر قربانی را به اتاق زیر‌ زمین بردیم.
علی شکر می‌گوید: بعد از دفن علی اکبر قربانی ما با هواپیما به تهران رفتیم. در آنجا شخصی به‌نام محمود از ما استقبال کرد، سپس ما را به ”پادگان“ نظامی بردند که افرادی ریشو در آنجا مستقر بودند.

شهادت علی اکبر قربانی و افشاگریهای رسانه‌های ترکیه

تلویزیون کانال D ترکیه در این باره گفت: «5نفر از تروریستهایی که در قتل اوغور مومجو دست داشتند، دستگیر شدند که در بازجوییها به قتل اوغور مومجو اعتراف کرده‌اند. آنها اعتراف کردند که همگی در ایران آموزش دیده و دستور قتل مومجو از ایران صادر شده بود. تلویزیون کانال D ترکیه گفت دستگیر ‌شدگان اعتراف کرده‌اند که علی اکبر قربانی، یک مخالف رژیم ایران را نیز با دستور رژیم ایران دزدیده، شکنجه و بازجویی کرده و بعد به قتل رسانده‌اند». روزنامه استار چاپ ترکیه طی گزارشی به دست‌داشتن 8تروریست رژیم آخوندی در ترور اوغور مومجو، نویسندهٴ روزنامه جمهوریت اشاره کرد. بنا‌ به این گزارش، 7 دیپلومات تروریست رژیم آخوندی و یک تروریست که در پوشش خبرنگار دفتر خبرگزاری رژیم آخوندی در ترکیه فعالیت می‌کرد، به فعالیتهای تروریستی ـ جاسوسی در ترکیه مشغول بوده‌اند.

کارنامه سیاه شبکه تروریستی رژیم آخوندی در ترکیه

‏ مهمترین مأموریت ارگانهای تروریستی رژیم آخوندی در ترکیه اقدام علیه مجاهدین ‏و پناهندگان و پناهجویان هوادار سازمان مجاهدین خلق ایران می‌باشد. یکی از مأموران رژیم آخوندی ‏در اردیبهشت 1366 اعلام کرد که رژیم آخوندی از سال 1360 جهاد اسلامی را در ترکیه ‏به‌منظور مبارزه با سازمان مجاهدین خلق ایران و جلوگیری از گردهمایی‌ها و تظاهرات آنها در این ‏کشور تشکیل داد. شبکه تروریستی رژیم در ترکیه بعدها گسترش بیشتری یافت و ‏به تدریج حوزه‌های بیشتری را در برگرفت. ‎رژیم ترورهای جنایتکارانه خود را در ترکیه از اولین سالهای دهه 60 شروع کرد‎.‎

‎کنفرانس افشاگرانه در پارلمان اروپا با حضور نایب‌رئیس پارلمان اروپا

روز دوشنبه، اول اسفند 1384، یک کنفرانس بزرگ مطبوعاتی در پارلمان اروپا توسط گروه پارلمانی دوستان ایران آزاد در مقر این پارلمان در بروکسل در اعتراض به حضور منوچهر متکی وزیر خارجه جنایتکار رژیم آخوندی برگزار گردید.
در این کنفرانس مطبوعاتی، آقای آلخو ویدال کوآدراس نایب اول رئیس پارلمان اروپا، آقای پائولو کاساکا، رئیس مشترک گروه دوستان ایران آزاد، آقای اریک مایر عضو کمیسیون خارجی پارلمان و آقای فیروز محوی، عضو کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران سخنرانی کردند.
مهمان اصلی این کنفرانس، مهندس ابوالحسن مجتهدزاده بود که مأموران رژیم آخوندی در سال 1367 زمانی که متکی سفیر رژیم آخوندی در ترکیه بود، او را ربودند و در کنسولگری استانبول زیر نظر مستقیم متکی زندانی و شکنجه کردند.
مهندس مجتهدزاده گفت: من در اکتبر 1988 در تردد به محل کارم سوار ماشین بودم که 4 خودرو رژیم با ایجاد یک تصادف ساختگی جلو مرا گرفتند و مرا ربودند. آنها مرا به‌زور در پشت یک ماشین انداختند و به یک خانه امن بردند. در آنجا با چسب نواری سراسر بدن مرا بستند و شروع به شکنجه کردند. به این شکنجه به‌اصطلاح فوتبال می‌گفتند. بعد از چند روز مرا به کنسولگری رژیم در استانبول بردند و در یک قفس آهنی کمتر از یک متر مربع حبس کردند. در آنجا شکنجه من ادامه داشت و در یکی از همین روزها بود که من منوچهر متکی سفیر وقت رژیم در ترکیه را دیدم که به من گفت می‌خواهی همسر و پسر کوچکت را که در آن یکی اتاق زندانی هستند، بیاوریم تا ببینی؟ متکی ادامه داد که امروز عمرت تمام است. متکی را سایر مزدوران رژیم حاج آقا صدا می‌کردند.
آقای مجتهدزاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت: چندین تن از بهترین دوستان و همکاران من در ترکیه شهید شدند. علی اکبر قربانی را ربودند و چند ماه بعد جسد مثله شده‌اش را در جنگل پیدا کردند. خیلی از این اقدامات تروریستی تحت نظر مستقیم متکی انجام شده است و من خیلی متأسف هستم که امروز در این جا این دیپلومات تروریست پذیرفته شده است.
افشاگریهای تکان‌دهنده آقای مجتهدزاده کلیه خبرنگاران و حاضران در این کنفرانس را به‌شدت تحت تأثیر قرار داد.
آقای آلخو ویدال کوآدراس نایب‌رئیس پارلمان اروپا، در سخنان کوتاهی از حضور متکی در پارلمان اروپا ابراز انزجار نمود و خواستار اتخاذ یک سیاست قاطع در قبال رژیم ملایان گردید.
در این کنفرانس شمار زیادی از نمایندگان پارلمان، دستیاران آنها و خبرنگاران خارجی شرکت داشتند.
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/a0946742-000d-405e-8929-beffbfeb2ae1"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات