728 x 90

رویداد تاریخی

۲۳ بهمن ۱۳۸۴ – ۱۱ فوریه: سرکوب وحشیانه دراویش نعمت‌اللهی در قم

-

۲۳ بهمن ۱۳۸۴ – ۱۱ فوریه: سرکوب وحشیانه دراویش نعمت‌اللهی در قم
۲۳ بهمن ۱۳۸۴ – ۱۱ فوریه: سرکوب وحشیانه دراویش نعمت‌اللهی در قم

روز ۲۳ بهمن سال ۱۳۸۴ دراویش نعمت‌اللهی که از سراسر ایران برای اعتراض به تیغه کردن درب حسینیه این گروه و قطع آب و برق و گاز آن توسط شهرداری قم در برابر محل این حسینه در این شهر جمع شده بودند، مورد حمله وحشیانه آخوندهای جنایتکار و باندهای چماقدار و مزدوران لباس شخصی نیروی انتظامی و وزارت بدنام اطلاعات قرار گرفتند. اما دراویش و هواداران آنها با پشتیبانی مردم قم در مقابل این حملات مقاومت کردند و با مزدوران و مأموران رژیم درگیر شدند. این درگیریها چند روز ادامه یافت و منجر به دستگیری بیش از ۱۰۰۰ نفر، زخمی شدن صدها تن و کشته شدن حداقل یک نفر گردید. در این تظاهرات و درگیریها زنان نیز به صورت گسترده‌ای حضور داشتند که بیش از ۱۵۰ تن از آنان نیز دستگیر شدند.
آخوندها برای حمله به حسینیه و مراکز دراویش نعمت‌اللهی با این اتهام که آنها تابع یک فرقه ضاله و گمراه هستند، فتوای سرکوب آنان و انهدام حسینیه آنان را صادر کردند و با لودر و سایر ماشین آلات به این کار اقدام نمودند.
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران، عموم سازمانهای مدافع حقوق بشر را به محکوم کردن سرکوبی وحشیانه دراویش نعمت اللهی و اِعمال تبعیض سیستماتیک علیه اقلیتهای مذهبی فراخواند و با تأکید بر روح تفاهم و برادری و همزیستی که ملت ایران در طول تاریخ خود به آن شناخته شده است، از عموم هموطنان به‌ویژه جوانان قم خواست تا به حمایت از دراویشی که تحت ستم مضاعف فاشیسم مذهبی آخوندی قرار دارند، قیام کنند.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/3bb3114f-7358-43da-a993-ff4bb8d6ed95"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات