728 x 90

رویداد تاریخی

موشک‌باران وحشیانة‌ لیبرتی

-

موشک‌باران لیبرتی
موشک‌باران لیبرتی
حمله‌ موشکی به لیبرتی و شهادت 24مجاهد خلق 
 
 
روز 7آبان 1394، با آغاز تاریکی شب، قرارگاه لیبرتی، از سوی نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران خامنه‌ای، مورد حمله موشکی قرار گرفت.
 
قرارگاه لیبرتی پایگاهی در نزدیکی فرودگاه بغداد بود. از بهمن 1390اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران، برای اسکان موقت به‌عنوان «پناهندگان تحت حمایت سازمان ملل متحد» از اشرف به لیبرتی جابه‌جا شدند. اما برخلاف تعهدات آمریکا و سازمان ملل متحد، امنیت لیبرتی هیچ‌گاه برقرار نشد و این مکان بارها زیر موشک‌باران مزدوران نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران قرار گرفت. 
 
سنگین‌ترین این حملات، بعدازظهر 7آبان 1394صورت گرفت. 
 
این حمله مرگبار موشکی به لیبرتی منجر به‌شهادت ۲۴تن از قهرمانان مجاهد خلق شد. البته هدف خامنه‌ای و رژمیش، قتل‌عام مجاهدین در این حمله جنایتکارانه بود؛ اما مجاهدین با واکنش سریع به پناه‌گاههایی که خود در زمین تعبیه کرده بودند رفته و این اقدام سریع باعث شد که خواسته خامنه‌ای (که صدها شهید و مجروح بود) با شکست روبه‌رو شود. 
 
طبق اطلاعاتی که بعدها به دست آمد، در حمله 7آبان، بیش از ۸۰موشک از انواع مختلف به لیبرتی اصابت کرد. موشکهایی که توسط صنایع نظامی آخوندها به‌شدت تقویت شده بود. انفجار این موشکها گودال‌هایی به قطر ۴تا ۷متر و با عمق‌ ۲متر ایجاد کرد. شدت انفجارها به حدی بود که بسیاری از بنگال‌ها متلاشی و بسیاری از دیوارهای حفاظتی سیمانی فرو افتاده، درهم شکست. نمایندگان ملل‌متحد در بازدید از لیبرتی از برخی از این گودال‌ها بازدید کرده و عکس گرفتند. 
 
بر اثر این حمله جنایتکارانه، ۳۵۷بنگال، ۱۰سالن، ۲۵۷کولر، بخش‌هایی از منابع آب و سوخت و فاضلاب، شبکه آبرسانی، ژنراتورها، سیستم برق، خودروها و وسایل زندگی، به‌طور کامل منهدم یا از دور استفاده خارج شد. 
 
از طرفی رژیم خامنه‌ای، برای زمینه‌سازی سیاسی حمله موشکی 7آبان 94، بارها مأموران وزارت اطلاعات را تحت پوش خانواده به لیبرتی می‌فرستاد. آنها در حالیکه وانمود می‌کردند خانواده اعضای مجاهدین هستند، از هیچگونه دشنام، تهدید و آزار و اذیتی بر ضد مجاهدین فروگذار نمی‌کردند. اقدامات کثیفی که در نهایت به حمله وحشیانهٴ موشکی 7آبان 94بالغ شد. 
 
پس از حمله موشکی 7آبان 94، ایستادگی مجاهدین و تسلیم نشدن آنان در برابر شانتاژها، حملات و توطئه‌های آخوندها، در نهایت باعث شد سازمان ملل‌متحد و آمریکا (که مسئولیت حفاظت از اعضای مجاهدین را برعهده داشتند) با هجرت و جابه‌جایی همگانی مجاهدین، در چارچوب سازمان و تشکیلاتشان، موافقت کنند. یک پیروزی بزرگ برای مجاهدین و مردم ایران و ضربه‌ای کاری به تمامیت رژیم آخوندی. 
 
خون 24شهید حمله موشکی 7آبان 94، در این پیروزی استراتژیک برای مجاهدین و مقاومت ایران، نقشی تعیین‌کننده داشت. 
 
این مجاهدین والا که در حمله موشکی 7آبان 94به‌شهادت رسیدند، عبارت بودند از: 
مجاهد شهید نیره ربیعی 
مجاهد شهید حسین ابریشمچی 
مجاهد شهید ابوطالب هاشمی 
مجاهد شهید احمد مسچیان 
مجاهد شهید اکبر علیدوست 
مجاهد شهید بهزاد میرشاهی 
مجاهد شهید جاسم قصیر 
مجاهد شهید جواد سالاری 
مجاهد شهید حسن ابراهیمی 
مجاهد شهید حسن توفیق 
مجاهد شهید حسین اداوی 
مجاهد شهید حسین سروآزاد 
مجاهد شهید حسین گندمی 
مجاهد شهید حمید دهقان 
مجاهد شهید حمیدرضا ایمنی 
مجاهد شهید رجبعلی قربانی 
مجاهد شهید رضا وادیان 
مجاهد شهید سهراب همایونفر 
مجاهد شهید شریف ویسی 
مجاهد شهید فرشید ربیعی 
مجاهد شهید کیومرث یوسفی 
مجاهد شهید محمدعلی میرزایی 
مجاهد شهید منوچهر براتی 
مجاهد شهید حسن نورعلی 
 
 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات