728 x 90

رویداد تاریخی

به یاد منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر مقاومت و مردم ایران

-

به یاد منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر مقاومت و مردم ایران
به یاد منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر مقاومت و مردم ایران
روز ۸اردیبشهت سالروز در گذشت اسف‌انگیز منوچهر سخایی، هنرمند گرانقدر ایران و عضو شورای ملی مقاومت ایران است. در بامداد ۸اردیبشهت سال ۱۳۹۰ منوچهر سخایی که نیم قرن فعالیت هنری و نزدیک به ۲دهه یاری مقاومت ایران را در زندگی پرافتخار خود داشت، پس از چند سال مقاومت در برابر بیماری سرطان در سن ۸۰سالگی در آمریکا درگذشت.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، خانم مریم رجوی، در پیام تسلیت خود پس از درگذشت منوچهر گفت: ”منوچهر سخایی، با بیش از نیم قرن فعالیت و شهرت هنری، پرستوی هنر ایران، از مفاخر مقاومت، روزنامه‌نگار حرفه‌یی و خواننده «پرستو» به یاد برادرش سرگرد محمود سخایی، شهید کودتای ۲۸مرداد بود...
قدر و منزلت هنری منوچهر سخایی برای تمامی هموطنانی که عواطف و احساسات‌شان از دیرباز با طنین صدای او و ترانه‌هایش در کوچه‌باغ‌های خاطرات شهرهای وطن آشناست، نیازی به وصف ندارد. با‌ این‌همه، تردیدی نیست که خصال انسانی این رادمرد هنر ملی در صدر ارزش‌هایش قرار دارد. ارزش های والایی که او را با مقاومت ایران پیوند داد و به یار غم خوار مقاومت و رزم‌آوران آزادی در همه این سال‌های پرفراز و نشیب تبدیل کرد.
منوچهر سخایی از شیفتگان رزمندگان آزادی و اشرفیان بود. روزهای پایانی عمر او مصادف بود با حمله مزدوران رژیم آخوندی به اشرف در ۱۹فروردین سال ۱۳۹۰. منوچهر که در بستر بیماری از این جنایت مطلع شد، بیش از حال خود و بیماری جانکاهش، دل‌مشغول مجاهدان اشرف بود و از بستر بیماری پیامی برای اشرفیان داد که در سینه تاریخ مقاومت ایران به یادگار مانده است.
در سالروز فقدان این هنرمند ارزنده یادش را با یادآوری این پیام و صحنه‌های خاطره‌انگیزی از او در قطعه کوتاهی گرامی می‌داریم.
 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/9e539423-62e0-4ca6-8041-fedc1bd2dea0"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات