728 x 90

۹فرودین ۱۳۹۰ شهادت مجاهد قهرمان محسن دگمه‌چی

محسن دگمه‌چی سمبلی از ارادهٴ خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی
محسن دگمه‌چی سمبلی از ارادهٴ خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی

محسن دگمه‌چی سمبلی از اراده خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی

بامداد ۹فروردین ۱۳۹۰ مجاهد خلق محسن دگمه‌چی زندانی سیاسی با ۹سال سابقه اسارت در سیاه‌چال‌های ولی‌فقیه ارتجاع بر اثر ممانعت‌های دژخیمان از درمان پزشکی به‌شهادت رسید.
در پیام رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت درباره او آمده بود: «سلام بر این مجاهد والامقام که در اوج پایداری و مقاومت در برابر شکنجه‌های دژخیمان و دردهای جانکاه بیماری، حسرت تسلیم را بر دل خامنه‌ای و دژخیمانش گذاشت. و هم‌چون بیماران قهرمان اشرفی که در برابر همان محرومیت‌های پزشکی مقاومت می‌کنند، به سمبلی از اراده خلل‌ناپذیر مردم ایران برای آزادی و سرنگونی فاشیسم مذهبی تبدیل شد».
مجاهد قهرمان محسن دگمه‌چی، یک زندانی سیاسی مقاوم با ۹سال سابقه زندان بود. او با مقاومتی شگفت در برابر فشارهای جلادان خامنه‌ای، در اسارت به‌شهادت رسید و به هم‌رزمان و هم‌بندان شهیدش، علی صارمی، جعفر کاظمی و محمد‌علی حاج‌آقایی پیوست.
محسن از بازاریان خوش‌نام تهران بود. او از سال ۶۰ تا ۶۷ به‌مدت ۷سال در اسارت و تحت شکنجه بود و مجدداً در شهریورماه ۸۸ به‌خاطر کمک به خانواده‌های زندانیان سیاسی دستگیر و به ۱۰سال زندان و تبعید محکوم شد.
او که از ماه‌ها قبل در زندان، با ابتلا به بیماری سرطان در وضعیت وخیمی قرار داشت، با ممانعت دژخیمان از معالجات ضروری، روبه‌رو شد.

 
 
 
از تابستان ۸۹ وضعیت جسمی این مجاهد سرفراز رو به وخامت نهاد و پزشکان تنها راه درمان او را شیمی‌درمانی تجویز کردند، اما به‌دستور مستقیم دژخیم جعفری دولت‌آبادی از درمان او جلوگیری شد.
در آخرین روزها که محسن بر اثر وخامت شدید حالش به بیمارستان منتقل شد، محدودیت‌ها و فشارهای دوران اسارتش را بیشتر کردند و چند مأمور و دژخیم وزارت اطلاعات شبانه‌روزی او را تحت نظر داشتند. از ملاقات بستگانش جلوگیری کردند تا او را در آخرین لحظات حیاتش هم تحت شدیدترین فشارها قرار دهند.
 
اما محسن تا آخرین نفس زندگی، با ایمان به ضرورت پایداری برای آزادی، هم‌چون بیماران پایدار اشرفی و نمونه‌هایی چون قهرمان صدیق مهدی فتحی، درس‌هایی از ایستادگی را به‌جا گذاشت و پوزه مزدوران خامنه‌ای را به خاک مالید.
 
 
پایداری محسن دگمه‌چی در برابر فشارهای زندان و در رویارویی با بیماری، الگویی انگیزنده برای سایرین شد. زندانیان سیاسی از او درس بیان حق و ایستادن و پایدار ماندن گرفتند. و از صلابت او و هم‌رزمان او، هم‌چون محمدعلی حاج‌آقایی و جعفر کاظمی، شهامت دفاع از کلمه مجاهد آموختند.
 
 
امروز، عزم دگمه‌چی‌ها در زندان‌ها تکثیر شده. راه و رسم او که ایستادگی برای آزادی در برابر ستم ولایت‌ فقیه بود، توسط فرزندان آگاه ایران ترویج گشته. و اراده فرزندان ایران سرانجام با سرنگون کردن دیکتاتوری و دجالیت، ایران آزاد را بنا خواهد کرد. آن روز، سراسر ایران از قهرمانانی چون دگمه‌چی تجلیل خواهد کرد.
 
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/98db68f0-4d3b-4473-abb8-b18678ffa03e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات