728 x 90

رویداد تاریخی

۲۷ اردیبهشت ۱۳۷۴ ـ شهادت عفت حداد و فرشته اسفندیاری

-

شهادت عفت حداد و فرشته اسفندیاری
شهادت عفت حداد و فرشته اسفندیاری

۲۷اردیبهشت هرسال، شهادت مظلومانه دو شیرزن مجاهدخلق، عفت حداد و فرشته اسفندیاری به‌دست تروریستهای جنایتکار رژیم آخوندی را به‌یاد می‌آورد و ازیک‌سو سندی دیگر از مظلومیت مجاهدین و ازسوی دیگر چهره جنایتکار رژیم آخوندی را پیش روی جهانیان قرارمی‌دهد.

۲۷اردیبهشت۱۳۷۴- عراق- بغداد: تروریستهای یک شبکه اجیر شده رژیم آخوندی به‌یک خودرو مجاهدین خلق حامل پنج سرنشین در خیابان ابی‌طالب، در منطقه شَعب بغداد، آتش گشوده، ۲مجاهدخلق به‌نامهای عفت‌حداد و فرشته‌اسفندیاری به‌شهادت رساندند. مجاهدشهید عفت حداد عضو شورای ملی مقاومت ایران و از مسئولان پشتیبانی ارتش‌آزادیبخش ملی، و مجاهدشهید فرشته اسفندیاری از مسئولان ستاد تبلیغات مجاهدین و گوینده باسابقه صدای مجاهد بود. در این‌حمله تروریستی، صدیقه خدایی‌صفت نیز به‌شدت مجروح شد.

اکیپ مزدورانی که این‌جنایت شنیع را انجام دادند مربوط به‌یکی ازفعال‌ترین شبکه‌های تروریستی وزارت اطلاعات رژیم آخوندی در بغداد بود ند که ابتدا در ایران، آموزش تروریستی دیده وپس‌ازاعزام به‌عراق چندین‌عملیات تروریستی برعلیه مجاهدین انجام داده بودند. مسئول وقت تیم افسران وزارت اطلاعات درسفارت رژیم به‌نام نادر یاراحمدی که به‌عنوان دبیردوم سفارت رژیم در بغداد حضور داشته طراحی این‌عملیات را برعهده داشته است و خود این‌فرد شخصاً قبل‌ازانجام این‌عملیات سلاحهای مسلسل استفاده‌شده در این‌عملیات را در یک‌جعبه‌ویلن به‌همراه هزاردلار پول درسر قراری به‌فرمانده این‌شبکه تروریستی تحویل داده بود.

این‌شبکه برای انجام عملیات تروریستی خود امکانات گسترده‌یی شامل ۱۰الی ۱۲ خودرو سواری و دوکابین و تاکسی وهمچنین کارتهای جعلی فراوان از ارگانهای عراقی داشته که همگی توسط وزارت اطلاعات برای آنها تهیه شده بود و در هرنوبت که مسئول این‌شبکه به‌ایران می‌رفته میزان زیادی پول به‌دلار، همراه خود به‌عراق می‌آورده است. این‌شبکه برای ورود به‌عراق ازمنطقه مرزی مهران-بدره وهمچنین وادی خویسه درجنوب استفاده میکرده است».

در پی آن‌جنایت رذیلانه، رئیس‌جمهور مریم رجوی، آن‌را اوج جنایت و تروریسم افسارگسیخته رژیم آخوندی توصیف کرده و تأکید نمود که این‌جنایت بی‌سابقه، مبین خصومت هیستریک ملایان با زنان و اعتراف به‌نقش و جایگاه زنان مجاهد در پیشبرد مقاومت است.

مجاهدشهید عفت حداد، از فرزندان مردم سبزوار در زمره آن‌زنان مجاهد و رزمنده‌یی بود که بار پیشرفت و ارتقای ارتش‌آزادیبخش ملی را به‌دوش کشیدند.
او به‌هنگام پیوستن به‌مجاهدین، نوشته بود:
«مشاهده دردهای مردم و فقر و فحشا و محرومیت آنان و این‌که احساس می‌کردم رژیم‌خمینی نمی‌تواند آن‌چیزی که مردم در انقلاب می‌خواستند، برایشان به‌ارمغان بیاورد».

مجاهدشهید عفت حداد
در سال۱۳۶۵ ‌به‌ارتش‌آزادیبخش پیوست و در امور پشتیبانی به‌کار پرداخت و مسئولیتهای هرچه سنگین‌تری را باشایستگی به‌دوش کشید. عفت قهرمان هنگام شهادت، چهار فرزند ۹ تا ۱۴ساله داشت.

 

 
 
مجاهدشهید فرشته اسفندیاری، پس‌از انقلاب ضدسلطنتی، در سال۵۸ ‌هنگامی‌که دانش‌آموز پرشور دبیرستان خوارزمی تهران بود، قدم در راه مجاهدین گذاشت. در اوایل پاییز۶۰، سه‌ماه پس‌ازآغاز مبارزه مسلحانه انقلابی، ارتباط او با سازمان قطع شد و ازآن‌پس درحالی‌که زندگی مخفی داشت، نزدیک ۴سال به‌فعالیتهای خود در چارچوب هسته‌های مقاومت ادامه داد و از هنگامی‌که توانست به‌بخش اجتماعی سازمان وصل شود، به‌سرعت، خود را به‌پایگاههای مجاهدین در منطقه مرزی رساند.

 

 

 

 

 
فرشته از بهمن سال64‌ ، فعالیتش را در رادیو صدای مجاهد آغاز کرد و تا روز شهادتش مسیر درخشانی را پشت‌سر گذاشت که سراسر آن، ‌آمیخته با تعهد و مسئولیت‌پذیری و توأم با خلوص و از‌خود‌گذشتگی و کسب فضائل انقلابی و توحیدی بود.
او وقتی از رنج و غم و دردهای مردم در رادیو مطلبی می‌خواند، به‌شدت برافروخته می‌شد. او با صدای انگیزاننده و باصلابتش، جوانان و زنان آزاده ایرانی را به‌خیزش فرا‌می‌خواند.
 


تروریستهایی که مجاهدان شهید عفت حداد و فرشته اسفندیاری را به‌شهادت رساندند، وابسته به‌یکی ازشبکه‌های تروریستی اعزامی وزارت اطلاعات بودند که پس‌از آن‌نیز در چندین‌عملیات تروریستی برعلیه مجاهدین وخودروهای آنها شرکت کردند.
ازجمله در تیرماه۱۳۷۴ سه مجاهدخلق را به‌نامهای سیدحسین سدیدی، ابراهیم سلیمی و یارعلی گرتبار فیروز در بغداد، به‌شهادت رساندند و در همان‌عملیات، یکی از آن‌جنایتکاران دستگیرشده و اتوموبیل مملو ازسلاح ومهماتشان به‌دست پلیس افتاد. این‌شبکه مستقیماً توسط نادر یاراحمدی دبیردوم سفارت رژیم ایران در بغداد وازافسران ارشد وزارت اطلاعات هدایت می‌شد. همچنین در داخل خودرو این‌مزدوران، نوارکاستی مربوط به‌نوحه‌خوانیهای معمول سپاه‌پاسداران مربوط به‌آهنگران که معمولاً رژیم درجبهه‌های جنگ برای فرستادن بسیجیها روی میدان مین ازآنها استفاده میکرد از شدت مزدوری آنان برای ولایت‌فقیه رژیم‌خمینی حکایت می‌کرد.
این‌تیم تروریستی یک‌بار دیگر نیز در ۱۰مرداد ۱۳۷۷ در بغداد موشکهای آرپی‌جی18 به‌یک خودرو حامل مجاهدین شلیک کردند. امروز که امواج انفجارات و جنایتهای تروریستی مزدوران رژیم آخوندی در سراسر عراق، روزانه دهها تن از مردم بیگناه عراق را به‌قتل می‌رساند و شکنجه‌گاههای گوناگون عوامل مزدور رژیم آخوندی در عراق هر روز یکی پس‌از دیگری از خونخواری آخوندهای حاکم بر ایران حکایت می‌کند و نفرت شدید عراقیان و همه مردم دنیا را برمی‌انگیزد، مظلومیت مجاهدین به‌شهادت‌رسیده توسط مزدوران اعزامی رژیم آخوندی، و به‌خصوص عفت حداد و فرشته اسفندیاری، بیش‌ازپیش، عیان می‌شود و ضرورت کوتاه‌کردن دستها و چنگالهای خونریز آخوندهای حاکم بر ایران بیش‌ازپیش بر همگان روشن می‌شود.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/434dc51f-1b40-4ab9-b38f-a681c5f83197"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات