728 x 90

۳۰مهر سالروز معرفی رئیس جمهور برگزیده مقاومت برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران

۳۰ مهر معرفی مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
۳۰ مهر معرفی مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
۳۰مهر ۱۳۷۲

 ۳۰مهر سالروز معرفي رئيس جمهور برگزيده مقاومت براي دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

 
مسؤل شورای ملی مقاومت آقای مسعود رجوی در اطلاعیه خود به تاریخ ۳۰مهر ۱۳۷۲اعلام کرد: «در کمال شعف و افتخار، مصوبه شورای ملی مقاومت درباره انتخاب خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور آینده کشور را به استحضار می‌رسانم.  بر مردم و تاریخ ایران، بر سرزمین شیروخورشید، بر مقاومت ایران و بر ارتش آزادی گرامی و فرخنده و مبارک باد».
 
اولین حضور خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور مقاومت در میان ایرانیان خارج کشور در سال ۱۳۷۳ و جایی بود که ایرانیان می‌توانستند دور از چتر اختناق رژیم آخوندی، سخنی از آزادی بشنوند، با استقبالی عظیم روبه‌رو شد.
 

برخی از مواضع و اهداف مریم رجوی:

در سال ۱۳۷۴در دورتموند آلمان، ایرانیانی که در اجتماعی بزرگتر از سال پیش، به سخنان مریم رجوی گوش می‌دادند، توانستند فهرست بلندی از آرمانهای مقاومت ایران را از زبان او بشنوند. فهرستی از حقوق سلب‌شده‌شان توسط رژیم آخوندی:
۱ـ در ایران فردا، عقیده و بیان و قلم و مطبوعات کاملاً آزاد و هرگونه سانسور و تفتیش عقاید ممنوع است.
 
۲ـ در ایران فردا، احزاب، اجتماعات و جمعیتهای سیاسی و اتحادیه‌ها، انجمنها، شوراها و سندیکاها کاملاً آزادند و این آزادی تا مرز قیام مسلحانه علیه نظام مشروع و قانونی کشور، هیچ محدودیت اصولی ندارد.
 
۳ـ در ایران فردا، انتخاب و آرای عمومی، اساس مشروعیت نظام کشور است و هیچ قانونی که ناشی از مرجع قانونگذاری منتخب کشور نباشد، رسمیت و اعتبار ندارد.
 
۴ـ در ایران فردا، امنیت قضایی و شغلی تمام آحاد مردم و حقوق فردی و اجتماعی مصرّح در اعلامیه جهانی حقوق‌بشر تضمین می‌شود.
 
۵ـ در ایران فردا، همه ارگانهای سرکوبگر به‌جامانده از رژیم خمینی و همه محاکم و دادگاههای فوق‌العاده منحل‌ می‌شود.
 
۶ـ در ایران فردا، زنان از حقوق اجتماعی و سیاسی و فرهنگی کاملاً مساوی با مردان برخوردارند که از جمله حقوق تصریح شده در زیر را شامل می‌شود:
ـ انتخاب‌کردن و انتخاب‌شدن در تمامی گزینشها و انتخابات و حق رأی در تمام همه‌پرسیها،
 
ـ اشتغال و انتخاب آزادانه شغل و حق تصدی هر مقام و منصب و شغل عمومی و دولتی و قضاوت در تمام مراجع دادرسی،
 
ـ فعالیت سیاسی و اجتماعی آزادانه، رفت و آمد و مسافرت بدون اجازه دیگری،
 
ـ آزادی کامل در گزینش همسر و ازدواج و حق متساوی طلاق و ممنوعیت تعدد زوجات،
 
ـ انتخاب آزادانه لباس و پوشش،
ـ استفاده بدون تبعیض از کلیه امکانات آموزشی، تحصیلی، ورزشی و هنری و حق شرکت در تمام مسابقات ورزشی و فعالیتهای هنری.
 
۷ـ در ایران فردا، همه امتیازهای جنسی، قومی و عقیدتی لغو می‌شود و همه احاد ملت از حقوق سیاسی و اجتماعی مساوی برخوردارند.
 
۸ـ در ایران فردا، هرگونه تبعیض در مورد پیروان ادیان و مذاهب مختلف در برخورداری از حقوق فردی و اجتماعی ممنوع است و هیچ‌یک از شهروندان به‌دلیل اعتقاد یا عدم اعتقاد به یک دین یا مذهب، در امر انتخاب‌شدن، انتخاب‌کردن، استخدام، تحصیل، قضاوت و دیگر حقوق فردی و اجتماعی مزیت یا محرومیتی نخواهد داشت و صلاحیت مقامهای قضایی ناشی از موقعیت مذهبی و عقیدتی آنان نخواهد بود.
 
۹ـ هرگونه آموزش اجباری مذهبی و عقیدتی و اجبار به انجام یا ترک آداب و سنتهای مذهبی ممنوع است و حق آموزش، تبلیغ و برگزاری آزادنه آداب و سنتهای تمامی ادیان و مذاهب و احترام و امنیت همه اماکن متعلق به آنها تضمین می‌شود.
 
۱۰ـ در ایران فردا، برای تقویت و تأمین هر چه بیشتر حاکمیت ملی و مردمی و تمامیت ارضی و یکپارچگی و وحدت ملی کشور، حقوق عادلانه خودمختاری مردم کردستان ایران بر طبق طرح شورای ملی مقاومت به‌رسمیت شناخته می‌شود.
 
۱۱ـ در ایران فردا، ستم مضاعف از همه شاخه‌ها و تنوعات ملی وطنمان اعم از کرد و بلوچ و عرب و ترکمن، رفع خواهد شد و جمیع حقوق و آزادیهای فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای آنها در چارچوب وحدت ملی و تمامیت ارضی کشور تأمین خواهد گردید.
 
۱۲ـ در ایران فردا، که کارگران و دهقانان و انبوه زحمتکشان شهر و روستا موتور محرک پیشرفت و سازندگی و آبادانی آن هستند، کلیه قوانین و مقررات ضدکارگری و ضددهقانی و کلیه دیون دهقانان و کارگران به رژیم خمینی لغو می‌شود و قوانین جدید با مشارکت خود آنها که صاحبان واقعی دسترنجشان هستند، به‌تصویب می‌رسد.
 
۱۳ـ در ایران فردا، از همه متخصصان و اندیشمندان و هنرمندان ملی و میهن‌پرست در هر کجای جهان که هستند، برای شرکت در سازندگی، آبادانی، پیشرفت و استقلال کشور و خدمت به رفاه مردم استقبال خواهد شد و به اندیشه و تخصص و تلاش آنها به‌عنوان ارزشمندترین سرمایه‌های انسانی و ملی ارج گذاشته می‌شود و نیز از تمامی کسانی که به‌دلیل شرکت در مقاومت یا فشار ستم خمینی به خارج از میهن مهاجرت کرده‌اند، به‌گرمی استقبال خواهد شد.
 
۱۴ـ در ایران فردا، بازار و سرمایه‌داری ملی، مالکیت شخصی و خصوصی و سرمایه‌گذاری در جهت توسعه اقتصاد ملی و رشد تولید تضمین خواهد گردید.
 
۱۵ـ در ایران فردا، تأمین نیازمندیهای ضروری زندگی از قبیل معیشت و مسکن و بهداشت و تحصیلات برای محرومان و اقشار کم‌درآمد جامعه شامل کارگران، کشاورزان و کارمندان، به‌خصوص معلمان و دبیران و بازنشستگان در اولویت قرار خواهد گرفت.
 
۱۶ـ ایران فردا، مناسبات بین‌المللی و روابط خود با سایر کشورها را بر اساس استقلال، برابری و حفاظت از منافع و آب و خاک ملی تنظیم خواهد کرد، از دخالت در امور سایرین خودداری و از دخالت دیگران در امور داخلی کشورمان ممانعت خواهد نمود و مدافع صلح، همزیستی مسالمت‌آمیز و همکاریهای منطقه‌یی و بین‌المللی خواهد بود.
 
و سال بعد در لندن، اجتماع ۲۵هزار نفری ایرانیان، رنجها و خروش زنان سرکوب شده ایران را در صدای او شنیدند و این استقبال سال به سال، افزایش یافت.
 
مریم رجوی در گردهمایی ایرانیان در ویلپنت پاریس در تیرماه ۹۱در رابطه با اهداف جنبش و مقاومت ایران گفت: «بگذارید بار دیگر تصریح کنم که هدف این جنبش، به دست گرفتن قدرت به هر قیمت، نبوده و نیست. هدف ما، تضمین آزادی و دموکراسی، به هر قیمت است. و هم‌چنان که بارها گفته‌ایم، همین که در مزار شهیدانمان در خاوران باشیم، برای ما کافی است.
 
هدف ما یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت است که در آن، همه ادیان و مذاهب، از حق مساوی برخوردارند. و برنامه ما در این سه کلمه خلاصه می‌شود: آزادی، دموکراسی و برابری».
 
مریم رجوی در جای دیگری در زمینه اهداف مقاومت مردم ایران می‌گوید: «هدف ما، تضمین آزادی و دموکراسی به هر قیمت است، حتی به‌ بهای فدای موجودیت‌مان! ما به‌جانب فدیه‌ها و محنت‌های بزرگ شتافته‌ایم، تا آزادی و خوشبختی نصیب ملت ایران شود. ما از همه چیز دست شسته‌ایم، تا همه چیز برای ملت ایران به‌دست آید و چنین خواهد شد! پس به‌ فتح و آزادی مردم ایران باید یقین کرد، شب استبداد و ستم بیش از این نمی‌پاید، روز ما برمی‌دمد، آزادی پیروز می‌شود!».
 
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/36a9815b-a349-4118-a427-40705256f25c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات