728 x 90

۳۰مهر سالروز معرفی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برای دوران انتقال حاکمیت به مردم ایران

۳۰مهر معرفی مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران
۳۰مهر معرفی مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران

 ۳۰مهر سالروز معرفی رئيس‌جمهور برگزيده مقاومت برای دوران انتقال حاكميت به مردم ايران

سی‌ام مهر سال ۱۳۷۲ خانم مریم رجو‌ی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران معرفی شد. مسؤل شورای ملی مقاومت آقای مسعود رجوی در اطلاعیه خود به تاریخ ۳۰مهر ۱۳۷۲ اعلام کرد:

«در کمال شعف و افتخار، مصوبه شورای ملی مقاومت درباره انتخاب خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور آینده کشور را به‌استحضار می‌رسانم. این یک انتخاب اصلح تاریخی از سوی مقاومت کبیر ملی و میهنی برای سعادت ملت ایران است. انتخابی ظفرنمون و بس خجسته و پرمیمنت که سرنگونی دشمن ضدبشری را تسریع، ارواح طیبه شهیدان را شاد، چشم‌ها و دل‌های رزم‌آوران را روشن و آزادی و آبادی ایران فردا را تضمین می‌کند. ‌بر مردم و تاریخ ایران، بر سرزمین شیروخورشید، بر مقاومت ایران و بر ارتش آزادی گرامی و فرخنده و مبارک باد».

 

به این ترتیب ثمره همه کشاکش‌ها و رزم و رنج مردم و مقاومت ایران در سیمای مریم رجوی متبلور شد. انتخاب خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران یک پاسخ فرهنگی، تاریخی، استراتژیک به ارتجاع حاکم و زن‌ستیز آخوندی بود.

آقای مسعود رجوی این انتخاب را این‌گونه توصیف کرده‌اند:

«ثمره فرخنده همه کشاکش ها و رزم و رنج و خون و فدا، سیمای مجسم ایران فردا، مهر تابان آزادی و مظهر ناب پاکبازی و مسئولیت‌شناسی انسانی، در رأس یگانه جایگزین مردم‌سالار، شورای ملی مقاومت ایران. و این پاسخ فرهنگی و این پاسخ فرهنگی و تاریخی و ایدئولوژیکی مردم و مقاومت ایران است به ارتجاع ضدانسانی و زن‌ستیز خمینی، کارآمدترین سلاح استراتژیکی ما در نبرد همه‌جانبه با استبداد مذهبی و مبشر رهایی و اعتلای زن و مرد ایرانی!».

 

رهبری مقاومت ایران در سهمگین‌ترین روزها تاریخ ایران

خانم مریم رجوی در این سال‌ها به‌درستی که ناخدای کارآزموده کشتی طوفان‌زده مقاومت ایران در سهمگین‌ترین روزها تاریخ ایران بوده است. او در این سال‌ها با تاکید بر مقاومت مشروع مردم ایران نوید سرنگونی محتوم این رژیم توسط مردم و مقاومت ایران را داده است.

خانم رجوی در ۲۸خرداد ۱۳۸۳ با تاکید بر حق مشروع مقاومت علیه رژيم آخوندی گفته بود: «اگر مقاومت برای آزادی گناه است، ما به این گناه بزرگ افتخار می‌کنیم، به زندان رفتن به‌خاطر آزادی افتخار می‌کنیم و به‌شهادت برای آزادی افتخار می‌کنیم».

وی در سال ۱۳۹۳ با اشاره به نقشه مسیر مقاومت ایران برای سرنگونی رژیم آخوندی گفته بود:

«بله، نقشه‌مسیر ما این بوده و هست: اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خوان سرکوب و زندان و شکنجه و تیرباران گذشت،

اگر برای رسیدن به آزادی باید از هفت‌خوان اتهام و شیطان‌سازی و خنجر و خیانت عبور کرد،

اگر برای رسیدن به آزادی، باید از هفت‌خوان هفتاد ابتلاء و آزمایش گذشت، آری آری

ما در نبرد برای آزادی برای صدها هفت‌خوان دیگر حاضر و آماده‌ایم...».

خانم مریم رجوی هم‌چنین در گردهمایی ایرانیان در ویلپنت پاریس در تیرماه ۱۳۹۱ در رابطه با اهداف جنبش و مقاومت ایران گفته بود:

 «بگذارید بار دیگر تصریح کنم که هدف این جنبش، به‌دست گرفتن قدرت به هر قیمت، نبوده و نیست. هدف ما، تضمین آزادی و دموکراسی، به هر قیمت است. و هم‌چنان که بارها گفته‌ایم، همین که در مزار شهیدان‌مان در خاوران باشیم، برای ما کافی است.

هدف ما یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت است که در آن، همه ادیان و مذاهب، از حق مساوی برخوردارند. و برنامه ما در این ۳کلمه خلاصه می‌شود: آزادی، دموکراسی و برابری».

مریم رجوی در جای دیگری در زمینه اهداف مقاومت مردم ایران می‌گوید: «هدف ما، تضمین آزادی و دموکراسی به هر قیمت است، حتی به‌ بهای فدای موجودیت‌مان! ما به‌جانب فدیه‌ها و محنت‌های بزرگ شتافته‌ایم، تا آزادی و خوشبختی نصیب ملت ایران شود. ما از همه چیز دست شسته‌ایم، تا همه چیز برای ملت ایران به‌دست آید و چنین خواهد شد! پس به‌ فتح و آزادی مردم ایران باید یقین کرد، شب استبداد و ستم بیش از این نمی‌پاید، روز ما برمی‌دمد، آزادی پیروز می‌شود!».

 

پیشتاز مبارزه برای تغییر دمکراتیک در ایران

حضور خانم مریم رجوی به‌عنوان رئیس‌جمهور مقاومت در میان ایرانیان خارج کشور باعث شده که ایرانیان بتوانند به‌دور از چتر اختناق رژیم آخوندی، سخنی از آزادی بشنوند. به‌همین دلیل این گردهمایی‌ها همواره با استقبالی عظیم روبه‌رو شده است.

مریم رجوی امروز در میان ایرانیان، پیشتاز مبارزه برای تغییر دموکراتیک در ایران است. در سال اخیر، وی یک جنبش جهانی را که دربرگیرنده مهم‌ترین شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی از آمریکا و کانادا تا اروپا و استرالیاست، هدایت کرده است. این جنبش جهانی در کسب حمایت از مقاومت ایران و برقراری آزادی و دموکراسی در ایران موفقیت‌های بزرگی کسب کرده و اعتبار و مشروعیت جهانی به‌دست آورده است.

قرار گرفتن مریم رجوی در موضع رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت، یک چالش سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و ایدئولوژیک فوق‌العاده در مقابل آخوندهای زن‌ستیز حاکم است.

 

طرح ۱۰ماده‌ای برای ایران آزاد فردا

خانم مریم رجوی با اعلام یک طرح ۱۰ماده‌ای برنامه‌های پیشنهادی شورای ملی مقاومت برای ایران آزاد فردا را اعلام کرد. این برنامه ۱۰ماده‌ای عبارت است از:

۱- نه به ولایت فقیه، آری به حاکمیت مردم در یک جمهوری با رأی آزاد و کثرت‌گرا

۲- آزادی بیان، آزادی احزاب، آزادی اجتماعات، آزادی مطبوعات و فضای مجازی

انحلال سپاه پاسداران، نیروی تروریستی قدس، لباس‌شخصی‌ها، بسیج ضدمردمی، وزارت اطلاعات، شورای انقلاب فرهنگی و همه گشت‌ها و نهادهای سرکوبگر در شهر و روستا و در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و کارخانه‌ها

۳- تضمین آزادی‌ها و حقوق فردی و اجتماعی طبق اعلامیه جهانی حقوق‌بشر

انحلال دستگاه‌های سانسور و تفتیش عقاید، دادخواهی قتل‌عام زندانیان سیاسی، ممنوعیت شکنجه و لغو حکم اعدام

۴- جدایی دین و دولت، آزادی ادیان و مذاهب

۵- برابری کامل زنان و مردان در حقوق سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی و مشارکت برابر زنان در رهبری سیاسی، لغو هرگونه تبعیض، حق انتخاب آزادانه پوشش، ازدواج، طلاق، تحصیل و اشتغال. منع بهره‌‌کشی از زنان تحت هر عنوان

۶- دادگستری و نظام قضایی مستقل طبق معیارهای بین‌المللی مبتنی بر اصل برائت، حق دفاع، حق دادخواهی، حق برخورداری از محاکمه علنی و استقلال کامل قضات. الغاء قوانین شریعت آخوندی و بیدادگاه‌های انقلاب اسلامی

۷- خودمختاری و رفع ستم مضاعف از اقوام و ملیت‌های ایرانی طبق طرح شورای ملی مقاومت برای خودمختاری کردستان ایران

۸- عدالت و فرصت‌های برابر در اشتغال و در کسب و کار و بازار آزاد برای تمام مردم ایران. احقاق حقوق کارگر و دهقان، پرستاران،کارمندان، فرهنگیان و بازنشستگان

۹- حفاظت و احیای محیط‌زیست قتل‌عام‌ شده در حکومت آخوندها

۱۰- ایران غیر اتمی، عاری از تسلیحات کشتارجمعی. صلح، همزیستی و همکاری‌های بین ‌المللی و منطقه‌‌یی

 

بیانیه تاریخی ۳۶۰۰پارلمانتر و بیش از ۱۲۰تن از رهبران پیشین جهان در حمایت از طرح ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی

۳۶۰۰پارلمانتر به‌همراه ۱۲۴تن از رؤسای جمهور و نخست‌وزیران سابق بیش از ۴۶کشور جهان، طی یک نامه سرگشاده به رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس شورای اروپا، نخست‌‌وزیر انگلستان، نخست‌وزیر کانادا و رهبران ۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا حمایت خود را از طرح ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی اعلام کردند.

نامه ۱۲۴تن از رهبران پیشین جهان خطاب به رئیس‌جمهور آمریکا، رئیس شورای اروپا، نخست‌وزیر انگلستان، نخست‌وزیر کانادا و رهبران ۲۷کشور عضو اتحادیه اروپا:

«طرح ۱۰ماده‌یی ارائه شده توسط خانم مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران، شامل انتخابات آزاد، آزادی اجتماعات و بیان، لغو مجازات اعدام، برابری جنسیتی، جدایی دین از دولت، خودمختاری ملیت‌های ایران و یک ایران غیراتمی، برنامه‌یی همخوان با ارزش‌های دمکراتیک و شایان حمایت است».

رؤسای جمهور و نخست‌وزیران نویسنده نامه رهبران سابق این کشورها هستند: انگلستان، کانادا، بلژیک، ایتالیا، فرانسه، اسپانیا، جمهوری چک، پرتغال، اسلوانی، فنلاند، ایسلند، لوکزامبورگ، اسلواکی، بلغارستان، مجارستان، ایرلند، اطریش، لهستان، سوئیس، رومانی، استونی، لیتوانی، لتونی، اوکراین، مالت، مکزیک، کاستاریکا، پرو، تونس، یمن، آرژانتین، شیلی، کلمبیا، بولیوی، آلبانی، بوسنی هرزه گوین، کوزوو، سنگال، مونته‌نگرو، لیختن‌اشتاین، سن‌مارینو، پاناما، پاراگوئه، اکوادور، آندورا و مغولستان

آقایان رومانو پرودی و ژان کلود یونکر نخست‌وزیران سابق ایتالیا و لوکزامبورگ و رؤسای کمیسیون اروپا،‌ آقای بان‌ کی‌مون، دبیرکل سابق سازمان ملل متحد و آقایان سزار گاویریا و میگل آنجل رودریگز چوریا، رؤسای جمهور سابق کلمبیا و کاستاریکا و دبیران کل سازمان کشورهای قاره آمریکا امضا‌کنندگان این نامه هستند.

در میان امضا‌کنندگان ۳برنده جایزه صلح نوبل به‌چشم می‌خورد: آقایان لخ والسا، خوان مانوئل سانتوس و اسکار آریاس سانچز، روسای جمهور قبلی لهستان، کلمبیا و کاستاریکا

به این ترتیب بیانیه جهانی اکنون دربرگیرنده ۱۲۰امضا از رهبران پیشین جهان و اکثریت‌های ۲۹پارلمان و سنا شامل ۳۶۰۰تن از منتخبان مردم کشورهای مختلف در ۵قاره است. این علاوه بر حمایت ۷۵تن از برندگان جوایز گوناگون نوبل در همه رشته‌هاست.

 

بیانیه حمایت ۱۰۰۰شخصیت از زنان سراسر جهان از مقاومت زنان ایران و برنامه ۱۰ماده‌یی خانم مریم رجوی در آستانه سالگرد قیام سراسری مردم ایران 

 در یک پیروزی بزرگ دیگر ۱۰۰۰شخصیت از زنان سراسر جهان طی یک بیانیه از برنامه ۱۰ماده‌ای خانم مریم رجوی حمایت کردند. آنها هم‌چنین خواستار گذاشتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی شده‌اند و آن را گامی قاطع برای حسابرسی از سردمداران این رژیم به‌‌خاطر جنایات‌شان می‌دانند.

امضاکنندگان شامل

۵۰رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور، نخست‌وزیر و وزرای پیشین ، ۱۷۵نماینده پارلمان، برندگان جایزه نوبل، هنرمندان، ورزشکاران و مسئولان انجمن‌ها و بنیادها از ۵قاره و ۶۷کشور جهان می‌باشند.

در این بیانیه آمده است:

«در مقابل سبعیت و وحشیگری رژیم آخوندی جهان شجاعت و جسارت زنان و دختران ایران را در جریان قیام مشاهده کرد که در مقابل نیروهای سرکوب، به‌ویژه سپاه پاسداران و بسیج ایستادند و فریاد زدند: «چه باحجاب، چه بی‌حجاب پیش به‌سوی انقلاب»!

شجاعت و نقش پیشتاز زنان در این مبارزه یک پدیده خلق‌الساعه نبود بلکه قویاً در ۱۰۰سال مقاومت زنان ایران در برابر ۲دیکتاتوری سلطنتی و دینی ریشه دارد.

ما همبستگی خود را با ۳۶۰۰پارلمانتر و ۱۲۴رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر پیشین که از خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت و برنامه ۱۰ماده‌یی او برای آزادی، برابری و یک جمهوری دموکراتیک برابری کامل زنان و مردان در همه زمینه‌ها به‌ویژه حق انتخاب آزادانه لباس و پوشش، حمایت کردند، اعلام می‌کنیم.

ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که در کنار زنان و مردم شجاع ایران بایستد سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار بدهد و گام‌های قاطعی برای حسابرسی از سردمداران این رژیم بردارد.

 

 
										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/36a9815b-a349-4118-a427-40705256f25c"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات