728 x 90

۳۵نماینده کنگره آمریکا در نامه‌یی به دونالد ترامپ خواهان عدم تمدید معافیت۸کشور درخرید نفت از رژیم ایران شدند

نامه ۳۵نماینده  کنگره آمریکا به دونالد ترامپ
نامه ۳۵نماینده کنگره آمریکا به دونالد ترامپ

سی و پنج عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه مشترک خود خطاب به دونالد ترامپ می‌نویسند: از زمانیکه دولت شما از معامله اتمی خارج شد، ایران با سلسله‌یی از تحریمها مواجه شده است. همین ماه شما با یک اقدام بی‌سابقه و ضروری، سپاه پاسداران را به‌عنوان یک سازمان تروریستی خارجی اعلام کردید. و حالا در راستای کمپین ماکزیمم فشار شما، به رژیم تهران بایستی فشار بیشتری آورده شود.

سی و پنج نماینده کنگره خطاب به ترامپ نوشتند: ما از شما می‌خواهیم که استثنائات نفتی را دیگر تمدید نکنید تا سران حکومت ایران به‌خوبی بفهمند که آنها نمی‌توانند شعارهای مرگبار خود را عملی کنند.

روز دوم ماه می‌(۱۲اردیبهشت) مدت ۱۸۰روزه معافیت از تحریم در مورد ۸کشوری که از حکومت آخوندی می‌توانستند نفت بخرند، به‌سر می‌رسد.

در این نامه همچنین آمده است: به صفر رساندن صدور نفت توسط رژیم ایران کماکان یک موضوع کلیدی است که بخشی از سیاست ماکزیمم فشار است. هم‌چنان که نماینده ویژه وزارت‌خارجه برای ایران، برایان هوک، در ژانویه گفت ۸۰درصد درآمد رژیم ایران از صدور نفت به‌دست می‌آید و سیاست حداکثر فشار برای عدم دستیابی این رژیم به پول نفت باعث می‌شود سران حکومت ایران با این انتخاب روبه‌رو شوند: که آیا می‌خواهند کماکان پول را برای اشاعه تروریسم در خارج بکار بگیرند، یا این‌که پولها را برای مردم ایران خرج کنند.

در حال حاضر رژیم تهران از معافیتهای تحریمی در فروش نفت برای دستیابی به پول بیشتر و مصرف آن برای تروریسم استفاده می‌کند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات