728 x 90

۷دی، سالگرد قیام آینده‌ساز ۹۶

۷دی، سالگرد قیام آینده‌ساز ۹۶
۷دی، سالگرد قیام آینده‌ساز ۹۶

قیام ۷دی ۹۶کیفیتی سر برآورده از قریب چهل سال تجربه، به پهنای جغرافیای ایران سینه سپر کرد. آنچه روی داد، همبستگیِ شهاب‌هایی در سپهر ارغوانی ایران بود.

قیام دی ۹۶در ضربه شوک‌آور نخستینش با شعار «اصلاح‌طلب، اصول‌گرا ـ دیگه تمومه ماجرا»، آن‌چنان صف‌بندی قاطعی تعیین نمود که سیرک‌های جناح‌بازی‌ کل نظام را دود هوا کرد. از آن پس فصلی نوین در جغرافیای سیاسی ایران ورق خورد و در قیام آبان ۹۸گل داد.

نتیجه آن شد که:

۱ـ دیگر شرایط به قبل از آن برنگشت و زمینه‌ٔ قیام بزرگ‌تر آبان ۹۸شد.

۲ـ تضادهای درونی حاکمیت شتاب بیشتری گرفت.

۳ـ تعادل‌قوای جهانی با جمهوری اسلامی وارد فرازی علیه آن شد.

۴ـ مماشات‌گران کهنه‌کار را در شوک فرو برد و در تداوم خود موجب تغییر رفتار آنان شد.

۵ـ افقی نو را در تعادل‌قوای مردم با حاکمیت رقم زد و تعادل طولانی سالیان را در هم شکست و انرژی‌های تازه آزاد نمود.

۶ـ آثار قیامهای پیاپی ناشی از قیام دی ۹۶که به قیام ۹۸رسید، باعث ‌شد که نیروهای سرکوبگر، تعادل پیشینشان را از دست بدهند و دچار شقه و انفعال و بریدگی از نظام شوند. این شقه و تکان و تلاطم این روزها بسا بیشتر از قبل شده است.

۷ـ هم‌اکنون به ضرورت همبستگی اقشار گوناگون جامعهٔ ایران رسیده‌ایم تا آینده‌ٔ سرنوشت‌ساز را خودمان رقم بزنیم. همبستگی اقشار و استمرار قیام‌ها پتانسیلی است که منجر به انفجار بزرگ در سراسر ایران خواهد شد و سپیده‌دم خجستهٔ آزادی، طلیعه‌ٔ شکوه و فروغش را بر فلات ایران‌زمین خواهد گسترد...

گرامی باد یاد و خاطره‌ٔ جان‌ باخته‌گان سرفراز و پیشگامان آزادی در قیام دی ۱۳۹۶

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/d5128f51-b1ce-467a-b337-d645f2a35e1e"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات