728 x 90

گرامی باد سالروز قیام هموطنان غیور بختیاری

خیزش هم‌وطنان غیور بختیاری
خیزش هم‌وطنان غیور بختیاری

در آخرین روزهای بهمن سال ۹۲ تلویزیون دولتی رژیم با پخش یک سریال به هموطنان بختیاری و عشایر غیور بختیاری توهین و اهانت کرد. همین موضوع به‌مثابه کبریتی شد که بر خشم مردم زده شد و مردم بغض و کین نهفته سالیان خود را به منصه ظهور رساندند تا جایی که مردم با نیروی سرکوبگر انتظامی درگیر شدند و با گو شمالی دادن آنها و به آتش کشیدن وسایل نقلیه این مزدوران در شهرهایی مانند دزفول و ایذه خاطره قیام سال ۸۸ را زنده کردند.

در این رابطه اقشار دیگری از هموطنان خصوصاً هموطنان عرب خوزستانی نیز با مردم بختیاری اعلام همبستگی کردند.

همان‌هایی که به‌کرات مثل ایل‌های بختیاری و آذری‌های آذربایجانی مورد اهانت و توهین عمله ولی‌فقیه قرار گرفته بودند.

رژیم وقتی دید خیزش مردم به ۵استان کشور گسترش یافت و آتش قیامی که بختیاری‌ها روشن کردند می‌رود که سایر شهرها و استانهای کشور را شعله‌ور سازد، ذلیلانه عقب‌نشینی کرد.

آخوند روحانی ناگزیر وزیر کشورش را به صحنه فرستاد تا رسماً از غلط کرده رژیم عذرخواهی کند. همچنین رئیس سازمان تلویزیون رژیم، در وحشت از خشم مردم به سرعت عقب نشست و با یک فقره مجیزگویی از مردم استان عذرخواهی کرد.

در سالروز این قیام قهرمانانه باید به عزم و اراده مردمی که تن به اهانت سیاسی و رذالت فرهنگی حاکمان خیانتکار ندادند، بی‌باک و بی‌پروا در برابرشان ایستادند و جلاد و شیاد و سایر جنایتکاران را عقب راندند، درود فرستاد.

 

توهین به بختیاری توهین به ملت ایران است

توهین به بختیاری توهین به ملت ایران است

 

ویژگی قیام بختیاری

یکی از ویژگی‌های قیام هموطنان غیور و دلاور بختیاری استفاده از روش جنگ و گریز و هماهنگی با یکدیگر بود به‌نحوی که نیروهای سرکوب‌گر در جنگ و گریز حریف مردم و جوانانی که در مقابله با پاسداران همدل و هماهنگ بودند نشدند و ناگزیر عقب نشستند.

ویژگی دیگری که نشان از قدرت و غیرت مردم منطقه داشت اعلام علنی زمان و مکان تجمع و دعوت از مزدوران برای مقابله بود. پاسداران که زمان و مکان دقیق تجمعات را می‌دانستند و می‌توانستند با آمادگی بیشتر طراحی و تهاجم کنند، اعلام رسمی و علنی زمان و مکان تظاهرات باعث نگرانی و تردیدشان می‌شد و در وحشت از تمرکز مردم و روحیه بالای آنها در مناطق اعلام شده، نیروهای سرکوبگر نتوانستند مانع اجرای تجمعات مردم شوند.

ویژگی دیگر قیام بختیاری همبستگی اقشار مختلف مردم با یکدیگر بود. حضور اصناف و اقشار مختلف وجه بارزی در همبستگی ملی علیه سیاست‌های ضد‌مردمی آخوندی بود و مردم در ۵استان کشور از اقشار مختلف علیه رژیم آخوندی و سیاست‌های ضد‌مردمی آن با همدلی و همبستگی کامل به میدان آمدند و در بعضی از تجمعات با شعار مرگ بر خامنه‌ای سمبل نظام جهل و جنایت آخوندی را هدف را قرار دادند که حاکی از عمق نفرتشان به این نظام است.
مردم از هر فرصتی که به دست می‌آورند استفاده می‌کنند تا اصل این نظام قرون‌وسطایی را به چالش بکشند و رژیم آخوندی در وحشت از گسترش اعتراضات و قیام سراسری در استانها در وحشت از خشم مردم و این‌که نتواند آن را کنترل کند ذلیلانه عقب نشسته و عواملش را برای عذر تقصیر از مردم به صحنه می‌فرستد تا شاید بتوانند جلو فوران خشم مردم را بگیرند که البته خوب می‌دانند آتشی که در ماههای اخیر در سراسر ایران برپا شد به‌زودی تمامیت نظام پوسیده ولایت فقیه را دربرمی‌گیرد و دیگر در هر حالتی و با هر شگرد شیادانه‌ای از عقب‌نشینی یا تهاجم و سرکوب، این رژیم گریزی از آتش خشم مردم نخواهد داشت.

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/797e33ef-cf65-4520-b50d-283d775a34be"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات