728 x 90

شمار قربانیان انفجارهای تروریستی سریلانکا در عید پاک به ۲۹۰ نفر رسید/ تسلیت مریم رجوی

شمار قربانیان انفجارهای تروریستی سریلانکا به ۲۹۰ نفر رسید
شمار قربانیان انفجارهای تروریستی سریلانکا به ۲۹۰ نفر رسید

شمار قربانیان سلسله حملات تروریستی که کلیساها و هتل‌ها را در صبح روز یکشنبه اول اردیبهشت همزمان با عید پاک هدف گرفت به ۲۹۰ تن رسید. در حالی که تعداد زخمی‌ها ۵۰۰ تن گزارش شده است.

 

مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت گفت:

انفجارهای تروریستی در سریلانکا در عید پاک که صدها کشته و زخمی بجای گذاشت انزجار هر انسان آزاده‌ای را بر می‌انگیزد. از جانب مردم ایران که ۱۲۰هزار تن از فرزندانشان بهدست تروریستهای حاکم بر ایران جان باخته‌اند به‌خانواده قربانیان تسلیت گفته و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارم.

 

 

آمریکا: محکومیت حمله تروریستی سریلانکا

وزارت‌خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی حمله تروریستی سریلانکا را که صدها کشته و مجروح بر جای گذاشت محکوم کرد. در این بیانیه آمده است:‌ حمله به افراد بیگناه که در یک مکان عبادت جمع شده‌اند، توهین آشکار به ارزشها و آزادیهای جهانشمول است که برای ما عزیز است. این کار بار دیگر ماهیت بی‌رحمانه تروریستهای افراطی که تنها هدفشان تهدید صلح و امنیت است، را به نمایش می‌گذارد.

 

رویترز گزارش داد انفجارها در کلیساها و هتلها در سریلانکا در روز عید پاک (ایستر) صورت گرفت.

 

خبرگزاریها گزارش دادند در حالی که گروه‌هایی از شهروندان مسیحی سری‌لانکا مشغول برگزاری آئین‌های مذهبی عید پاک بودند، در چند مکان از محل‌های تجمع آنها بمب منفجر شد. سه انفجار در سه هتل لوکس در کلمبو، پایتخت سری‌لانکا و و دو انفجار نیز در دو کلیسا در نزدیکی این شهر روی داد. یک بمب نیز در کلیسایی دیگر واقع در نگومبو در شمال کلمبو منفجر شد.

در صفحه کلیسای سباستین قدیس در نگومبو این پیام به زبان انگلیسی نوشته شده است: «به کلیسای ما حمله شده، اگر بستگان شما در اینجا هستند، برای کمک بیایید.»

 به‌گفته پلیس یکی از بمبها در کلیسایی کوچیکاد در نیگومبو در شمال کلمبو صورت گرفت و مأموران مشغول تخلیه مجروحان می‌باشند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات