728 x 90

عزای عمومی در کازرون برای تجلیل از شهدای این شهر

عزای عمومی در کازرون و تعطیلی مدارس و مغازه ها و ادارات و بانکها
عزای عمومی در کازرون و تعطیلی مدارس و مغازه ها و ادارات و بانکها

آخرین اخبار از کازرون حاکی است امروز پنجشنبه عزای عمومی در کازرون است و مدارس و مغازه‌ها و ادارات و بانکها تعطیل است. این اعتصاب عمومی در اعتراض به کشتار تظاهر کنندگان توسط مأموران جنایت‌پیشه است.

اینترنت و تلفن موبایل در کازرون نیز توسط عوامل و کارگزاران رژیم قطع شده است.

درگیریهای خونین روز گذشته کازرون

بر اساس اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت در پی تظاهرات مردم کازرون در روز چهارشنبه ۲۶اردیبهشت (۱۶مه)، نیروهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم شمار زیادی از مردم به‌ویژه جوانان این شهر را دستگیر کردند. به‌دنبال آن صدها تن از مردم در برابر مرکز نیروهای انتظامی و امنیتی تجمع نمودند و خواهان آزادی دستگیر شدگان شدند. آخوند خرسند امام جمعه رژیم در کازرون، برای فریب معترضان و متفرق کردن آنها به صحنه رفت که مردم او را هو کردند و این آخوند پا به فرار گذاشت.

نیروهای سرکوبگر ابتدا به شلیک گاز اشک‌آور و شلیکهای هوایی مبادرت کردند اما مردم به اعتراضات خود ادامه دادند و بر آزادی دستگیر ‌شدگان پای فشردند. سپس نیروهای رژیم به‌طور مستقیماًً به جانب مردم آتش گشودند. در جریان این درگیریها دست کم دو تن از جوانان به‌شهادت رسیدند و شمار زیادی مجروح و دستگیر شدند.

مردم کازرون متقابلاًً با سنگ و چوب به دفاع از خود پرداختند و پاسگاه نیروهای دشمن به آتش کشیده شد. درگیریها به بخش وسیعی از شهر از جمله خیابانهای انقلاب، حمیدی و فلسطین گسترش پیدا کرد و تا نیمه‌شب ادامه یافت. در ساعت یک نیمه‌شب یک ستون از نیروهای سرکوبگر از شیراز وارد کازرون شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات