728 x 90

دونالد ترامپ:‌ اقتصاد رژیم ایران رو به فروپاشی است

توئیت دونالد ترامپ
توئیت دونالد ترامپ

دونالد ترامپ روز دوشنبه ۳۰اردیبهشت طی پیام توئیتری گفت: رسانه‌های جعلی بدون هیچگونه آگاهی این طور گفته‌اند که آمریکا در پی برگزاری مذاکره با رژیم ایران است. این گزارشها نادرست است.

رئیس جمهور آمریکا افزود: رژیم ایران اگر که آماده باشد، سراغ گفتگو می‌آید. در وضعیت فعلی اقتصاد رژیم ایران رو به فروپاشی است که برای مردم ایران خیلی ناراحت‌کننده است.

 

روز جمعه۲۷ اردیبهشت رئیس‌جمهور آمریکا اخبار جعلی و رسانه‌های مربوطه که خبرهای متعارض و ضدو نقیض درباره سیاست دولت آمریکا در قبال رژیم ایران را منتشر می‌کنند به‌شدت مورد حمله قرار داد و در توئیت خود گفت: رسانه‌های اخبار جعلی فیک نیوز با پوشش تقلبی و بسیار غیردقیق در مورد ایران به کشور ما آسیب می‌رسانند. این کار آشفته گویی با منابعی ضعیف ساختگی و خطرناک است حداقل رژیم ایران نمی‌داند چه فکری بکند که در این نقطه ممکن است چیز بسیار خوبی باشد.

 

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه گزارش کرد یک روز بعد از این‌که ترامپ در توئیت قبلی خود گفته بود من مطمئن هستم که رژیم ایران به‌زودی خواهان گفتگو خواهد شد وقتی از او سؤال شد آیا با رژیم وارد جنگ خواهد شد گفت امیدوارم این‌طور نباشد.

 

به‌دنبال حمله موشکی یکشنبه ۲۹اردیبهشت به منطقه سبز بغداد دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در توئیتر خود نوشت: اگر رژیم ایران می‌خواهد بجنگد، این پایان رسمی رژیم ایران خواهد بود. هرگز آمریکا را دوباره تهدید نکن.

خبرگزاری رویترز ضمن بازتاب توئیت رئیس‌جمهور آمریکا افزود: در حالی‌که تنش بین دو کشور بالا می‌گیرد، رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت خود رژیم ایران را تهدید کرد و نگرانی در مورد احتمال رویارویی بین آمریکا و رژیم ایران را افزایش داد. رویترز افزود: ترامپ تحریم‌های اقتصادی علیه رژیم ایران را سخت‌تر کرده است. دولت او می‌گوید حضور نظامی آمریکا را در منطقه افزایش داده است و رژیم ایران را متهم می‌کند که منافع و نیروهای آمریکایی را تهدید کرده است

 

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات