728 x 90

درگذشت مجاهد صدیق اشرفی خلیل حاج‌حسینی - تسلیت خانم مریم رجوی

مجاهد صدیق اشرفی خلیل حاج حسینی
مجاهد صدیق اشرفی خلیل حاج حسینی

مجاهد پاکباز اشرفی خلیل حاج‌حسینی پس از ۴دهه مبارزه با دیکتاتوری ولایت فقیه و پس از نبردی طولانی با بیماری، روز سه‌شنبه ۲۰آبان در آلبانی درگذشت و به یاران صدیق و شهیدش پیوست.

خلیل حاج‌حسینی متولد ۱۳۲۹ در محلات که در تظاهرات انقلاب ضدسلطنتی با خواندن زندگینامه شهیدان و دفاعیات گل سرخ انقلاب مهدی رضایی با مجاهدین آشنا شد. پس از انقلاب در مبارزات ضدارتجاعی مجاهدین شرکت کرد و کارگاه خیاطی‌اش در محلات را به‌مرکز فعالیت هواداران مجاهدین تبدیل کرد.

 

 

خلیل تا قبل از ۳۰خرداد ۱۳۶۰ در جریان همین فعالیت‌های ضدارتجاعی دو بار دستگیر شد و در سومین دستگیری که پس از ۳۰خرداد صورت گرفت، به‌مدت ۲سال زندان بود. پس از آزادی با تلاش بسیار ارتباطش با سازمان را برقرار کرد و در آبان۶۴ به‌منطقهٔ مرزی اعزام شد.

 

مجاهد خلق خلیل حاج‌حسینی پس از طی دوره‌های آموزشی در یگانهای رهایی‌بخش سازماندهی شد و پس از تأسیس ارتش آزادیبخش ملی ایران در بسیاری از عملیات ارتش صلح و آزادی در سال۱۳۶۶ شرکت کرد. او هم‌چنین در عملیات بزرگ آفتاب در منطقهٔ فکه و هم‌چنین عملیات چلچراغ و فتح شهر مهران، عملیات کبیر فروغ جاویدان و عملیات درخشان مروارید شرکت داشت.

صمیمیت و روحیهٔ رزمندهٔ خلیل قهرمان و چهرهٔ گشاده‌اش در مواجهه با هر تضاد و مشکلی، در میان یارانش تأثیر‌گذار و الهام‌بخش بود. در میدان نبرد ایدئولوژیک همواره سرشار و فعال بود و یاران و همرزمانش اخلاص و یگانگی او را همواره می‌ستودند. انقلاب ایدئولوژیک و پیام مریم رهایی برایش دنیایی جدید از فدا و پاکبازی باز گشود که خودش آن را دست یافتن به «رهایی انسان از هر گونه قید و بند اسارت‌بار و بنده‌ساز» توصیف کرده و در رمضان سال۹۹ در راز و نیاز و تجدید عهد با مولای متقیان چنین نوشته است:

«امشب وقتی یاد مولایمان علی علیه‌السلام می‌افتم خودم بدون اغراق فکر می‌کنم که رژیم آخوندی از هر زمان دیگر به سرنگونی نزدیک است چرا که ما از سرچشمه بهترین رهروان ایشان یعنی مریم و مسعود نوشیدیم .

از مولایمان علی فاروق اعظم و شیر پیروزمند خدا می‌خواهم که امشب در محضر آقایمان تمنا دارم که بتوانم مسئولیت و رسالت سرنگونی را بر دوشم بگذارم . خدایا به این شب مقدس سوگندت می‌دهم که بتوانم هرچه بیشتر و پرتوان‌تر و با عزمی جزم در مسیر اثبات انقلاب خواهر مریم که سرچشمه زایندگی و رویش می‌باشد قدم بردارم . پس به‌عنوان مجاهد خلق با تمسک به انقلاب مریم پاک رهایی و پس از ابتلائات، آزمایشات به درک و فهم جدیدی از انقلاب که رهایی انسان را از هر گونه قید و بند اسارت‌بار و بنده‌ساز نوید می‌دهد سوگند می‌خورم که در پرتو انقلاب که محصول میوه آن در کار تیمی و استمرار این جنگ مقدس می‌باشد بی‌شکاف قدم بردارم و اثبات کنم با ارزشهای برآمده از انقلاب و تقوای رهایی‌بخش خاک پای تک‌تک مجاهدین و خلق قهرمان ایران باشم»

رزم مجاهد اشرفی خلیل حاج‌حسینی در دروان پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی، چه در حماسه‌های پایداری در ۶و ۷مرداد و ۱۹فروردین درخشان بود. او خودش هوشیاری و ایستادگی رزمنده در برابر موشک‌بارانهای مزدوران ولایت فقیه به سرکردگی دژخیم قاسم سلیمانی و استقامت و نبرد در برابر بیماری آن هم در شرایط محاصرهٔ پزشکی را تجلی رزم ایدئولوژیک و جهاد اکبر می‌دانست.

 

خودش در لیبرتی نوشته بود:

«هر آنچه که در لیبرتی می‌گذرد را عین نبرد سرنگونی می‌دانم. همان‌طور که در سال۶۷ تنور جنگ خمینی را گل گرفتیم و مجبورش کردیم زهر آتش‌بس را بخورد . . در این شرایط حساس با تمام توان با اهرم انقلاب برای سرنگونی رژیم گام بر می‌دارم و هر گونه سستی و ضعف را مرز سرخ خودم می‌دانم» .

شماری از نزدیکان و بستگان خلیل حاج‌حسینی در زمرهٔ شهیدان مجاهد خلق هستند از جمله مجاهد شهید محمد حاج‌حسینی، مجاهد شهید علی حاج‌حسینی، مجاهد شهید یحیی طاعت مجد، مجاهد شهید حبیب‌الله محمدی.

خلیل قهرمان پس از هجرت بزرگ نیز در هر فرصتی با یاران شهیدش تجدید عهد می‌کرد که راه آنان را تا پایان ادامه دهد. او از جمله در رمضان ۱۳۹۶ نوشته است:

«در شب قدر با یاد مولای تقواپیشگان سر به قدمش می‌سایم، راه و رسمش را با تجدید پیمانی دیگری برای رستگاری با افتخار مجاهد ماندن راه برای تحقق آرمانهای خواهر مریمی انتخاب می‌کنم. امسال نقشه مسیرم را با یاد امام علی ع و با یاد و گرامی‌داشت خاطره تابناک شهدایی که خون پاکشان برگ زرینی از تاریخ مردم ایران و مقاومت‌شان را سرفراز می‌کنند شب قدر را با افتخار به ادامه راهشان انتخاب می‌کنم در سال پیروزی هجرت بزرگ رژیم ضدبشری که در بحرانهای داخلی و بین‌المللی دست و پا می‌زند ما برای سرنگونی و به زیر کشیدن آخوندهای سفاک قدر خود را رقم می‌زنیم با تعهد به تمام ارزشهای انقلاب و به جمع و تن واحد مبارزه با عافیت‌جویی و جنگ با فردیت را برای سرنگونی انتخاب می‌کنم ... انتخاب می‌کنم که مجاهد بمانم و مجاهد بمیرم حاضر حاضر حاضر»

 

پیام تسلیت خانم مریم رجوی

به‌مجاهد صدیق اشرفی خلیل حاج‌حسینی درود.

مجاهدی که سرفراز و رستگار پس از ۴۰سال رزم و فدا در صفوف مجاهدین- از مبارزات ضدارتجاعی و ضدانحصارطلبی و دیکتاتوری خمینی، این سارق انقلاب مردم ایران، تا قیام ۳۰خرداد۶۰ و از نبردهای ارتش صلح و آزادی و حماسه‌های آفتاب و چلچراغ و فروغ جاویدان و مروارید، تا پایداری پرشکوه در اشرف و لیبرتی، به عهد و پیمان رهایی مردم و میهنش از استبداد دینی وفا کرد.

به همرزمان و بستگانش در صفوف مجاهدین و به‌مردم شریف محلات و اراک تسلیت می‌گویم.

ارزش‌های انقلابی و آرمانی خلیل صدیق، در جنگ صد برابر همرزمانش به اضعاف فروزان می‌شود و در خروش جوانان شورشگر و قیام‌آفرینان ایران، راه رهایی و سعادت مردم ایران را باز می‌گشاید.

با گرامی‌داشت یاد بستگان شهیدش: مجاهدان قهرمان محمد حاج حسینی، علی حاج حسینی، یحیی طاعت مجد و حبیب‌الله محمدی که همگی در نبرد با رژیم آخوندی به‌شهادت رسیدند و با سلام به‌برادر بزرگوارش احمد طاعت مجد (بابا احمد) که در صفوف مجاهدین جان باخت.

 

										
											<iframe style="border:none" width="100%" scrolling="no" src="https://www.mojahedin.org/if/98b596f3-7a89-43a1-81f3-a533fc08346b"></iframe>
										
									

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات