728 x 90

رویداد تاریخی

22 فوریه ۲۰۰۶ - سوم اسفند 1384: انفجار حرم سامرا جنایت هولناک رژیم آخوندی در عراق

-

حرم سامرا قبل و بعداز انفجار جنایتکارانه توسط آخوندها
حرم سامرا قبل و بعداز انفجار جنایتکارانه توسط آخوندها
در ساعات آغازین بامداد روز چهارشنبه 22 فوریه سال 2006 مصادف با سوم اسفند1384، رژیم آخوندی در یک اقدام جنایتکارانه تروریستی، مبادرت به انفجار حرمین سامرا نمود. بر اثر این انفجار، بخش بزرگی از گنبد مرقدهای امامان دهم و یازدهم شیعیان امام‌علی‌النقی و امام‌حسن عسگری تخریب شد.
مقاومت ایران این عملیات تروریستی را به‌شدت محکوم کرد و آن را کار مزدوران اطلاعاتی ولی‌فقیه ارتجاع دانست.
 خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، بلافاصله این عملیات تروریستی را محکوم کرد و گفت:
 فاجعه بمب‌گذاری و تهاجم تروریستی در حرم مطهر امام‌علی‌النقی و امام‌حسن‌عسکری، علیهماالسلام را به عموم مسلمانان و شیعیان و به ویژه به مردم عراق و هموطنانمان درایران عمیقا تسلیت می‌گویم. این فاجعه تلخ که بدون شک از سوی هر انسان آزاده‌یی در جهان به‌شدت محکوم است، تنها می‌تواند از سوی رژیم آخوندی که به‌ویژه دراین ایام درپی تفرقه‌اندازی درعراق است، مورد بهره‌برداری قرار گیرد. رژیمی که مردم عراق به‌خوبی با روشهای جنایتکارانه و تفرقه‌اندازانه آن آشنا هستند .
 به‌دنبال تهاجم جنایتکارانه و تروریستی انفجار مراقد امامان در سامراء، بلافاصله یک کشتار فرقه‌یی برنامه‌ریزی‌شده درعراق و به‌ویژه در بغداد آغاز شد که طی آن تنها ظرف چند روز، بیش از 168 مسجد اهل سنت با انواع سلاحهای سنگین و نیمه‌سنگین، تخریب و برخی از آنها باخاک یکسان شد. حوادثی که نشان می‌داد این عملیات تروریستی توسط عوامل رژیم آخوندی، به‌منظور دامن‌زدن به یک جنگ فرقه‌یی خطرناک که می‌تواند به یک جنگ داخلی تمام‌عیار تبدیل شود، برنامه‌ریزی شده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات